איך להרוויח כסף ולטייל בעולם כעובד ספינות שייט

איך להרוויח כסף ולטייל בעולם כעובד ספינות שייט

האם אתה רוצה לטייל בעולם, אך אינך בטוח איך להרוויח כסף בזמן שאתה עושה זאת? במאמר השבוע, יש לנו ראיון של סינדי לנדנד שחולק על הניסיון שלה בעבודה על ספינת שייט ברחבי העולם! תוהה כמה כסף אתה יכול להרוויח מהעבודה על ספינת שייט? איך למצוא עבודה? מה התפקיד כרוך? מהם היתרונות והחסרונות? המשך לקרוא, למרות שזה אולי לא יציע לך את אותו חופש כמו המשרות המקוונות הטובות ביותר, זה ללא ספק אחת ממשרות הנסיעות המעניינות ביותר ואחת הדרכים הטובות ביותר עבור מי שרוצה לקבל תשלום לטיול.

אנא ספר לנו קצת על עצמך

נולדתי וגדלתי בהולנד, תמיד היה לי רצון ללכת לטייל ולראות את העולם. כשהייתי בן 19 עזבתי את הבית ועברתי למילווקי, ויסקונסין בארצות הברית כדי להיות אופייר, זה היה לפני 20 שנה ולא הפסקתי לנסוע מאז.

ביקרתי בערים, מדינות ויבשות רבות, אבל רשימת המשאלות שלי מתארכת במקום קצרה יותר. אני כמעט בן 40 ועומד לצאת להרפתקה אחרת. טיילתי הרבה בשנות העשרים לחיי ועבדתי את דרכי ברחבי העולם בעבודות שונות, עבודה על ספינת שייט הייתה אחת מהן.

עברתי ללונדון אחרי זמני בים, עבדתי בענף הנסיעות המייצג מועצות תיירות. ועכשיו אני עוברת ליוון! אני צולל צלילה נלהב, צילום אהבה, אבל התשוקה האמיתית שלי היא נסיעות.

איך להרוויח כסף ולטייל בעולם כ- Aupair

ספר לנו על עבודתך כקצין שירות אורח

עבדתי על הלוח עבור רויאל קריביאן כקצין שירות אורח. הייתי אחראי לכל שאילתות האורחים, בעיות ובקשות. אף יום לא היה זהה מעולם – מהשאלות היומיומיות על נמלי השיחה לתלונות על הבקתות שלהם.

מזג אוויר גרוע לפעמים פירושו שאנחנו צריכים לפספס נמלים והמקום הראשון שהאורח בא להתלונן הוא דלפק היחסים האורחים (אני!). אבל, הם גם באים לבקש עזרה בהצעות נישואין וימי הולדת ודברים מהנים אחרים.

השעות היו ארוכות, לפעמים יותר מ 12 שעות ביום.

הסתובב ביום, כאשר הספינה נמצאת בנמל הבית והאורחים הוותיקים עוזבים והחדשים עולים על הסיפון, הם ימים עמוסים. הימים שבהם הספינה נמצאת בנמל קצת יותר רגועים ובדרך כלל יש זמן לחוף.

עם כ -4,500 אורחים ועד 1,500 עמיתים, פגשתי כל כך הרבה אנשים ועשיתי חברים ארוכים.

מדוע בחרת בעבודה זו?

כשהייתי צעיר יותר נהגתי לצפות בתוכנית הטלוויזיה ‘סירת האהבה’, מופע על ספינת שייט, ותמיד חלמתי לעבוד על הסיפון יום אחד. הנמלים המהממים שהם ביקרו בהם והסיפורים שהם קיבלו לספר ממש פנו אלי. הכל נראה כל כך נוצץ.

כשהייתי בשנות העשרים המוקדמות לחיי, הגשתי בקשה ישירות עם המון קווי שיוט, אך מעולם לא קיבלתי תשובה.
לקחתי עבודה כנציג חג, אך מעולם לא שחררתי את החלום שלי יום אחד לעבוד על ספינת שייט. אחרי 4 שנים כנציג חג הרגשתי שהגיע הזמן לעשות מהלך והפעם נרשמתי עם סוכני גיוס וקיבלתי ראיונות דרכם.

קיבלתי הצעות מקווי שייט שונים והחלטתי ללכת עם רויאל קריביאן. עם זאת גיליתי שהחיים על הסיפון אינם דומה לתוכנית הטלוויזיה. בקתות קטנות בהרבה וככל הנראה משותפות עם אדם אחר. השעות ארוכות וזה בהחלט לא זוהר. אבל אהבתי כל רגע מזה!

איפה עבדת?

לאחר שקיבלתי את התפקיד עם רויאל קריביאן, חיכיתי לשמוע על הספינה שאליה הוטל לי. חלמתי על חופים חוליים לבנים והרבה שמש. אתה יכול לחשוב עליה הייתי קצת מאוכזב כשגיליתי שאעבוד על ספינה בים הבלטי, כאשר נמל הבית הוא אמסטרדם, שזה רק כמה שעות של המקום בו גדלתי.

אין חופים חוליים לבנים בשבילי!

שבוע לאחר מכן קיבלתי דוא”ל שאמר לי שהמשימה שלי השתנתה וכעת הייתי טס לוונציה באיטליה כדי להצטרף לספינה שתשייט בים התיכון. זה נשמע לי קצת יותר טוב.

ביקרתי באיים יוונים רבים, טורקיה, איטליה וקרואטיה. כל המקומות המהממים, אבל עדיין חלמתי על חופים חוליים לבנים והייתי שמח כשגיליתי שהחוזה הבא שלי יהיה בספינה בקריביים. זה מה שחלמתי עליו!

החוזה הבא שלי התחיל בצורה מדהימה. נמל הבית היה בפורט לאודרדייל, פלורידה וקיבלנו את התיקון לחופים מדהימים. בהאמה, מקסיקו, ג’מייקה, גרנד קיימן … הרשימה עוד ארוכה. אבל אחרי 3 חודשים של ראיתי רק חופים התחלתי לפספס את הנמלים בים התיכון. הם כל כך מגוונים יותר, עם תערובת של ערים היסטוריות כמו רומא ואתונה ואיים מדהימים.

אז כשהתקראתי למשרד ונאמר לי שהם מעבירים אותי לספינה באיחוד האירופיחבל לא הייתי נסער בכלל. בגלל צרכי השפה הם היו זקוקים לי בספינה בים הבלטי. הספינה שהייתי אמורה להמשיך בתחילת הקריירה שלי בים. הפעם הייתי ממש נרגש. הייתי מבקר באוסלו, קופנהגן, שטוקהולם ואפילו לילה בסנט פטרסבורג, רוסיה. אהבתי את המסלול הזה.

היה לנו מזל עם מזג האוויר ולא היה לנו ים מחוספס בכלל, והרבה שמש. הנמלים היו מדהימים, אם כי מעט יקרים. גולת הכותרת של חוזה זה נמשכה לטיול יום במוסקבה וראתה את הכיכר האדומה. מותר לי להוסיף שלא הייתי צריך לשלם עבור זה, עוד הטבה מקסימה של עבודה על ספינת שייט.

כאשר חוזה זה הסתיים, שוב חיכיתי לשמוע על הספינה הבאה שלי. הוקצה לי מה שהייתה אז ספינת השייט הגדולה בעולם. שייט בסאות’המפטון ומחוצה לה, בריטניה וביקור במערב הים התיכון, עם נמלים בספרד, צרפת ואיטליה. אוניות בדרך כלל לא נשארות באירופה במהלך החורף, ולכן נאלצתי לעשות את השייט הטרנס-אטלנטי הראשון שלי. חוצה את האוקיאנוס האטלנטי תוך 7 ימים וסיים את החוזה בקריביים, שם שמחתי לראות שוב את החופים.

החוזה האחרון שלי הביא אותי ליעדים חדשים. קנדה וניו אינגלנד. ביקור במקומות כמו נובה סקוטיה, בר הארבור, סנט ג’ון ובוסטון.

התמזל מזלי תמיד הייתי מסוגל לעזוב את הספינה ולחקור את היעדים. למרות שלא תמיד היה הרבה זמן לראות הכל ביום אחד, ביקרתי בכל מקום מספר פעמים, אז כל מה שפספסתי יום אחד, הייתי רואה בפעם הבאה.

האם אתה צריך להיות מוסמך או שיש לך כישורים?

לא היה לי שום ניסיון כקצין שירות אורח (או כל תפקיד קבלת פנים אחר) כאשר הגשתי בקשה לתפקיד, אך היה לי ניסיון בשירות לקוחות, שקשור קשר הדוק לתפקיד. ודיבור מספר שפות הוא מקצוען מוגדר אם אתה רוצה עבודה בספינת שייט.

ישנן מקומות עבודה רבים שעליהם אינך זקוק לתואר, אך ניסיון בתחום תמיד טוב. תפקידים אחרים הזמינים עבורם אינך זקוק לתואר הם מועדוני הילדים, צוות הספורט, צוותי הבידור, המלצרים, ניקיון הבית והחנויות שעליהן.

קיבלתי הכשרה לתפקידי על הסיפון, כמו גם אימונים בבקרת קהל, לחימה באש וכמובן כיצד לפנות את הספינה במקרה חירום. לאחר סיפונה אתה יכול להיות מקודם לתפקידי דירוג גבוהים יותר, אך אלה כוללים את המשרות שאתה זקוק להן. לא משנה כמה קשה הייתי עובד, מעולם לא הייתי מגיע לקפטן?

איך אנשים יכולים למצוא עבודות ספינות שייט?

הפעם הראשונה שהרמתי את האינטרנט לא הייתה מה שזה עכשיו, וכתבתי מכתבים מיושנים לכל קו שייט ושלחתי אותם בדואר. לא הצלחתי.

בפעם השנייה הגשתי מועמדות באמצעות סוכני גיוס, שהביאו להצעות עבודה מרובות.

היזהר מאוד עם סוכני גיוס, מכיוון שרבים גובים תשלום, דבר שגוי. אתה לא צריך לשלם כדי לקבל עבודה. סוכני הגיוס משולמים על ידי קווי השייט, כך הם מרוויחים את כספם.

אני עצמי השתמשתי בקריירות שייט בקריביים, חברה שממוקמת בבלגיה. ישנם אתרים רבים עם מידע ומשרות בחוץ, אך הם לא כולם אמינים. להלן מספר אתרים נוספים שתוכלו לנסות:

כל משרות השייט – משרות שייט משרות פנויות

בידור קרנבל – עבודות בידור

גיוס קראון – שותף לשכירת רויאל קריביאן, סלבריטאים ואזמרה (בריטניה בלבד)

קו השייט של דיסני – במשרות עם דיסני קרוז ליין

עבודת ספינת שייט – משרות ספינות שייט

אתה יכול למצוא רשימה מלאה של סוכני גיוס אמינים וקווי שייט בבלוג שלי.

הגשת בקשה ישירות באתר Cruise Line היא גם דרך טובה להשיג עבודה על ספינת שייט.

איך נראה תהליך היישום?

הגשתי בקשה לרשת עם קריירות שייט בקריביים וראיתי את הראיון שלי באמסטרדם. היו לי גם ראיונות בלונדון דרך קרוז קרראס.

יהיה לך ראיון מהיר עם מישהו ישירות מקו השייט. הם מראיינים מועמדים רבים אחרים ביום, מכיוון שהם מבצעים ימי גיוס מרובים כל 6 חודשים בערך. אז וודא שאתה זמין ביום המוקצה שלך, מכיוון שהם לא יוכלו לשנות אותו או שתצטרך לחכות עוד 6 חודשים עד שהם יעשו עוד יום גיוס.

הראיון עצמו לא נמשך זמן רב. הם ישאלו אותך שאלות לגבי החוויה שלך ויבדקו את מיומנות השפה שלךג. האנגלית שלך צריכה להיות מושלמת ושפות אחרות בהחלט יהיו מקצוען, במיוחד שפות אירופיות.

אחרי הראיון זה עשוי לקחת זמן עד שתגלה אם תקבל את העבודה. לאחר ששכרת לעבודה, זה עדיין יכול לקחת זמן מה לפני שאתה מצטרף לספינה, מכיוון שעמדה עדיין צריכה להיות זמינה.

מה עם ויזת עבודה?

ברגע שאתה מאבטח את העבודה, יש הרבה ניירת שצריך לעשות. אתה צריך להגיש בקשה לוויזה C1/D. קו השייט ייתן לך את הניירת הדרושה שאתה צריך להגיש בקשה לוויזה.

אתה זקוק לדרכון שתקף לפחות שנה נוספת. אתה צריך להגיש בקשה לוויזה C1/D בשגרירות ארה”ב או בקונסוליה.

תלוי היכן תשייט, ייתכן שתזדקק לוויזות אחרות כמו ויזת שנגן לאירופה או ויזה אוסטרלית אם זה המקום בו תשייט. אתה צריך לשלם עבור כל הוויזה בעצמך. יהיה עליכם גם לבצע בדיקה רפואית מלאה, שעבורם עליכם לשלם לעצמכם. תלוי איפה אתה גר, זה יכול לעלות עד 500 אירו.

מה כרוך בעבודה על ספינת שייט?

אין ימים ממוצעים על ספינת שייט. כל יום מביא משהו חדש וכל יום בשייט שונה. יום סיבוב שונה לחלוטין מיום בנמל או יום בים.

ביום הנמל רוב האורחים עוזבים את הספינה, אך כל המתקנים נשארים פתוחים, כך שתצטרך לעבוד. אבל יש פחות מה לעשות. ימי הים עסוקים, שכן כל האורחים על הסיפון. מרבית המשימות שלי כללו יישוב שטרות, ענה על שאלות על דברים לעשות בספינה או תלונות על הבקתות, האוכל והבידור.

ביום נמל או ים אם היה לי את המשמרת המוקדמת התחלתי בשעה 8:00 בבוקר ועבדתי עד השעה 16:00. או שהמשמרת המאוחרת תהיה משעה 16:00 עד חצות.

ביום סיבוב התחלתי בדרך כלל בשעה 6:00 בבוקר והתכוננתי לכל האורח לעזוב את הספינה. הם צריכים ליישב את החשבונות שלהם ויש להם המון שאלות לגבי האופן בו הם מגיעים לשדה התעופה. ברגע שכולם יוצאים מהספינה, בסביבות השעה 11:00 בבוקר, אנו מקווים שנפסק מעט לארוחת צהריים ואז מתחילים להתכונן לאורחים הבאים שיגיעו על הסיפון.

ברגע ש -4,500 אורחים חדשים עולים על סיפון יש להם הרבה שאלות, חסרים מזוודות, בקתות אינן מה שציפו, ילדים הולכים לאיבוד כמו גם בעלים. זה ממשיך מאוחר בלילה, ואחריו אני זקוק נואשות לשתות בבר הצוות! אני מקווה שאני במיטה בחצות.

האזעקה שוב נכנסת מוקדם למחרת בבוקר, אם למשמרת מוקדמת או חופש ביציאה.
בממוצע הייתי עובד בערך 10 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, במשך 7 חודשים. ואלה נחשבים לשעות הטובות יותר על סיפון ספינת שייט. ככל שכולם סביבך עובדים בשעות האלה, מעולם לא היה אכפת לי מהם. היינו משפחה אחת גדולה והפכנו לכל שייט להצלחה כצוות.

מה מקבל עובד ספינות שייט?

השכר שעל סיפון ספינת שייט אינו הגדול ביותר, עבור עמדתי קיבלתי 1,800 דולר לחודש. אבל זה ללא מס ולא היו לי עלויות אחרות. אין שכר דירה, אין שטרות ונסיעות בחינם. זה משולם דו שבועי בחשבון על הלוח. זה בערך ממוצע עבור כל משרה הקשורה לשירות על סיפונה של ספינת שייט.

עמדות התשלום הנמוכות ביותר הן לאורך קווי המנקים והתחזוקה, זה כולל את עמדות משק הבית, כאשר הם מקבלים טיפים, שיכולים להוסיף הרבה בסוף כל שייט. הדבר נכון גם למלצרים.

תפקידים משלמים גבוהים יותר הם ניהול וכמובן הקפטן.

אמנם זו אחת העבודות האהובות עלינו להרוויח כסף בכביש, אך כיסינו דרכים מדהימות רבות אחרות להכין מעט דולרים נוספים! אל תחמיצו את הפוסטים האלה:

הרוויחו כסף מהבית עם 11 המבולים הרווחיים הללו

קבל תשלום כדי לכתוב באינטרנט היום

כיצד להרוויח כסף באופן מקוון: המדריך הסופי

סקרים מקוונים בתשלום שיכולים להרוויח אותך מ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *