חגיגת Pahiyas בתקציב: מדריך טיולים ומסלול טיול

חגיגת Pahiyas בתקציב: מדריך טיולים ומסלול טיול

הדבר הראשון שציינתי לעצמי כשעברתי לעיירה לוקבן היה “OMG, אני שייך.” תמיד אהבתי כל דבר בהיר כמו גם תוסס. זה כאילו שאמות כמו שאני מתגלגל מחדש לפסטיבל פיליפיני, סביר להניח שהייתי פאהיה. (לא שהחגיגות הן דברים חיים. עם זאת אתה מבין את העניין.)

חגיגת פאהיאס נחגגת בכל 15 במאי בלוקבן, קוזון, לכבוד קדוש הלקוחות של העירייה, סן איסידרו לברדור (סנט איזידור החקלאי). זוהי שיטת המקומיים לספק תודה על ההתכנסות השופעת בשנה האחרונה. לאחר מסה של בוקר מוקדם בכנסיית לוקבן, מצעד מסתובב בעיר, ועובר בבתים המעוטרים בירקות, פירות, עבודות יד, כמו גם קיפוד, דמורות דמויי נייר בצורת עלים העשויים אורז. ככל שהגדול יותר, טוב יותר. ככל שהבית תוסס יותר, כך הוא מושך יותר אנשים.

אם Pahiyas הוא גם סוג החגיגה שלך, וודא שאתה מוכן היטב לביקור.

מה מכוסה במדריך זה?

איך להגיע ללוקבן, קוזון
מה להופיע בלוקבן
איפה לאכול בלוקבן
היכן להישאר
מסלול לדוגמא
פירוט תקציב

טיפים נוספים ב- YouTube ⬇️⬇️⬇️ פוסטים:

איך להגיע ללוקבן, קוזון

לוקבן היא עירייה מהשורה השנייה בקוזון הגובלת בטיאבאס מדרום, סמפאלוק מצפון, כמו גם מחוז לגונה ממזרח. זה בסמיכות למספר ערים בהן בחירות התחבורה הן בשפע כולל לוסנה כמו גם טייבאס בקוזון, כמו גם קלמבה כמו גם STA. קרוז בלגונה.

על ידי תחבורה ציבורית.

ישנן מספר אפשרויות להגיע ללוקבן ממנילה. יש טנדרים, אוטובוסים או ג’יפים ברוב הערים הקרובות, אולם זו הדרך שניסיתי: דרך לוסנה סיטי.

1. מקובאו, Edsa-Kamuning, או Edsa-Buendia, קחו אוטובוס לעיר לוסנה (מחיר: P225, זמן נסיעה: 4-5 שעות).

2. בטרמינל הגדול של לוסנה, טיול בג’יפני ללוסבן (מחיר: P30, זמן נסיעה: 30-45 דקות).

על ידי מכונית אישית

1. קח את הכביש המהיר של דרום לוזון (SLEX).

2. קח את קלמבה או סטו. יציאת תומס. אם אתה יוצא בקלמבה, תעבור עם עיירות רבות בלגונה (לוס באנוס, ביי, פילה, סטא. קרוז, פגסנג’אן, קאווינטי, לואיסיאנה) עד שתגיע ללוסבן. זמן נסיעה: 2.5-3 שעות.

אם אתה לוקח סטו. תומס, תעבור עם אלמינוס כמו גם בסן פבלו בלגונה, כמו גם טיאונג, קנדלריה, כמו גם סריאיה בקוזון. כשמגיעים לטייבאס, ציית לרחוב טייבאס-לוקבן. זמן נסיעה: 3.5-4 שעות.

אתה יכול לגלות אזורי חניה לרכב מחוץ לשביל המצעד (ומחוצה לעיירה). אתה יכול ללכת או לקחת את התלת אופן להסתובב.

זכור: אתה הולך לפיאסטה. כמו גם בדיוק כמו כל סוג של פיאסטה בפיליפינים, צפויה תנועה באינטרנט. בין אם אתם לוקחים תחבורה ציבורית או אישית, המפתח הוא לעזוב כמה שיותר מוקדם, כך שתגיעו בלוקבן בדיוק בזמן למיסה 6 בבוקר, המסמל את תחילת המצעד.

מה להופיע בלוקבן

ממשלת לוקבן בדרך כלל הכינה מספר פעילויות בשורה לאירוע. זה תמיד הטוב ביותר להשיג את רישום הפעילויות במיוחד אם אתה מתכנן להישאר בימים הבאים. עם זאת, אם אתה נשאר רק יום (15 במאי), הנה מה שאתה יכול לעשות.

פסטיבל Pahiyas
פסטיבל Pahiyas

השתתף במסה 6 בבוקר. זה מסמל את תחילת המצעד. עם זאת קח את הזמן לשים לב לכנסייה. כנסיית לואיס אוביספו דה טולוסה, בשם רשמית, כנסיית לוקבן זו היא באמת הגרסה השלישית שלה. הראשון פותח בשנת 1595 אולם נהרס בשנת 1629. הבניין השני נבנה משנת 1630 עד 1640 אולם נהרס בסיום בשנת 1733. הכנסייה הנוכחית הושלמה בשנת 1738.

עקוב אחר המצעד. המצעד מתחיל אחרי המיסה הראשונה. זה מסתובב בעיר, עובר ליד הבתים המעוטרים המשתתפים בטימפלק פאהיאס. אם זה גם צפוף עבורך, אתה יכול לשוטט לבד, לצלם תמונות, כמו גם לשוחח עם המקומיים.

בקרו בכנסיית Kamay Ni Hesus Healing, מקום רגוע, מושלם לעולי רגל קתוליים שרוצים רגע של שלווה. עם זאת, אזהרה: ביום זה, אפילו אזור זה יכול להיות צפוף. כמו כן, אם אתה רוצה לראות את המקום כולו, התכונן לקרב בעלייה. זה נמצא מחוץ לעיירה המתאימה, כך שתרצה לקחת תלת אופן כדי להגיע לכאן.

טיול אוכל! יש אוכל רחוב בכל מקום! תוכלו לגלות קיוסקים שמוכרים פנקיט HABHAB (ארוחת אטריות המוגשת על עלי בננה או שקיות ניילון כמו גם נאכלות ללא כלים), LONGGANISANG LUCBAN (נקניקיות מקומיות), כמו גם פיליפיט (סוג של קונדיטוריה של בצק מטוגן הדומה לסופגניות עם זאת מעוותות. ).

אם כבר מדברים על אוכל….

איפה לאכול בלוקבן

מפת התיירות של לוקבן מנוקדת בכמה מסעדות המציעות מנות אזוריות. כאן כמה מהם.

של מוסטיולה

של מוסטיולה (רחוב סן לואיס). מסעדה בסגנון טורו-טורו/קרנדרייה המוצבת בבית אבות. התמחות: סיננטומות (תבשיל בשרsimilar to kaldereta), halo-halo.

Cafe San Luis (San Luis Street). An al-fresco-type eatery. Specialty: Inalamangan, similar to binagoongan however with added turmeric.

Old center Panciteria (San Luis Street). Specialty: Pancit Habhab.

Dealo Koffee Klatch (Quezon Avenue). Speciality: desserts.

Abcede’s Resto (Quezon Avenue). Specialty: longganisa burger.

Word of caution: you may want to prevent eating during peak hours (11am-1pm) since you’ll be sharing the restaurants with the rest of the tourists. If you’re allergic to waiting times that feel like forever, take an early or late lunch.

היכן להישאר

The town’s tourism surges during Pahiyas however isn’t extremely active for the rest of the year. Hence, lodging choices in Lucban are extremely limited, to state the least.

Batis Aramin resort as well as Hotel. the most widely known location to stay in Lucban. Lying just opposite Kamay ni Hesus, this resort-slash-nature-park is only 5-10 minutes from the town center. inspect rates here: Batis Aramin.

Other locations to stay are in Lucban:

Orena’s Inn hotel as well as resort

Manasa farm as well as spring resort

Many opt with a resort outside Lucban. That’s okay too. as well as you may be thinking about of going to Pagbilao-Padre Burgos to go island-hopping, see Borawan beach as well as Dampalitan Island, as well as perhaps spend the night there. let me tell you as early as now: DON’T. These islands are congested even on routine summertime days. Going right here on the exact same day of Pahiyas will double the numbers. You most likely won’t enjoy it. look elsewhere. right here are other options:

Liliw as well as Majayjay, Laguna. There are little mountain resorts by the river.

San Pablo City, Laguna. Pig out as well as see the seven Lakes while you’re there.

Cagbalete Island, Quezon. beach bum!

Or just stay in close-by Tayabas City.

Nawawalang Paraiso Resort. Brgy. Camaysa, Tayabas. (042) 793-3437. P2900 per space (2-6 pax).

Kamayan sa Palaisdaan Hotel. Brgy. Dapdap, Tayabas. (042)793-3654.

Mi Casa en Tayabas. 73 M. Ponce Street. (042) 793-2660/

The great thing about staying in Tayabas is you likewise get to see as well as check out this historic city. Some locations of interest:

Puente de Malagonlong (Malagonlong Bridge), a 445-ft stone arch bridge built during the Spanish age as well as is one of the oldest Spanish bridges in the country.

San Miguel de Archangel Basilica Menor (Tayabas Basilica), the center of the Catholic belief in the city, developed in 1600.

Capistrano Distillery, which creates lambanog, Quezon’s signature alcoholic drink.

Casa de Comunidad de Tayabas, a historic bahay na bato which now homes a museum, gallery, as well as library.

מסלול לדוגמא

Here’s a simple itinerary that you may follow. just make adjustments according to your preferences.

02:00am – ETD Manila
05:30am – ETA Lucban, Quezon
06:00am – Mass at Lucban Church
07:00am – comply with parade
08:00am – Roam around town, inspect out houses, sample street food
10:30am – early Lunch
12:00nn – see Kamay ni Hesus
02:00pm – Roam around town again, buy pasalubong
04:00pm – ETD Lucban, Quezon

Where to go from right here is as much as you. In our case, we went to Majayjay, Laguna, as well as shown up at a mountain resort at around 6pm.

פירוט תקציב

Here’s exactly how much we spent on our see to Lucban. (This does not include side trips as well as street food sampling.)

Bus to Lucena City: P225
Jeepney to Lucban: P30
Breakfast (Mustiola’s): P100
Lunch (Cafe San Luis): P140
Drinks: P30
Trike Ride: P25

טיפים נוספים ב- YouTube ⬇️⬇️⬇️

פוסטים קשורים:

How We enjoyed Pahiyas celebration for only P1000

Borawan beach as well as Dampalitan Island: budget plan travel guide

BORYEONG MUD FESTIVAL: budget plan travel guide & itinerary

DAMPALITAN ISLAND: Overnight camping in Padre Burgos, Quezon

Danjugan Island, Negros Occidental: budget plan travel guide

BOHOL: budget plan travel guide

Masasa beach as well as Anilao: travel guide

SANTORINI travel guide with budget plan Itinerary

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *