שיראז – איך להישמע כמו שאתה יודע על מה אתה מדבר

שיראז – איך להישמע כמו שאתה יודע על מה אתה מדבר

כפי שהייתם מצפים מקדוש יין, סנט פיטר בקיא מאוד ביין, כך שאם אתם אחרי כמה טיפים איך להישמע כמו אתה יודע על מה אתה מדבר, קרא על מה יש לו לומר על שיראז, שינן אותו וחזור. זה מה שאני עושה!

קרדיט לדרק נתן על פליקר – נערך.

כיום, סנט פיטר – אחד מקדשי היין הנערצים שלנו – משתלט על משקאות יום שישי השבוע. אחרי פוסט השיראז והזיווג של האוכל בשבוע שעבר, סנט פיטר התלהב מאוד ממגוון היין האהוב עליו.

הנה מה שיש לו לומר על היין החזק והאלגנטי והמורכב הזה:

“שיראז הוא היין שלי. אני תמיד מרגיש בטוח שבמחיר או לאזור או רק מההערות, אני מקבל משהו שאני יודע שאאהב. זה היין שאני הכי נהנה לשתות.

מבחינתי אני יכול לשתות את זה כמעט עם כל דבר מעוף לבשר בקר (אני מניח שסטייק – אבל במיוחד בקר – הוא הבשר המועדף עלי), גבינה כחולה, לבד … היה לי חבר שבאמת היה נהנה מסיגר עם בקבוק נחמד שירז.

בשבילי, שירז הוא משקה ערב. זה נוטה להפוך אותי למנומנם – במיוחד האדומים הגדולים בדרך כלל מאזור ברוסה. עם זאת, בארוחת ערב גדולה זה עובד כל כך טוב.

דבר אחד שאני לא שותה איתו (בסדר, לפעמים אני כן …) הוא אוכל חריף. בימינו אני אוהב פינו נואר טוב. עם זאת, פינו אינו החביב עלי; אני מתקשה לדעת אילו מהם לשתות, אני לא אוהב את אלה שפשוט טועמים מימיים. בדרך כלל הפינו האקלים הקר הוא המקום אליו אני פונה לכאן. אבל היו כמה אכזבות.

רק לפני שגרתי בכתום, NSW, התחלתי לכבד את שיראז האקלים הקר – הם שונים מאוד. לדעתי הם מציעים טעם מורכב יותר, בדומה ליינות מצרפת. אני מניח שהם עדינים יותר. אני עדיין אוהב את האדומים הגדולים אבל עכשיו יש לי יותר ברירה.

קרדיט ל- Pixabay – נערך.

החוויה הראשונה שלי בשיראז באיכות טובה הייתה Cab Shiraz Penfolds 389. הייתי בסינגפור התארחתי עם חבר. אני אוהב את כל הסיפור של היין הזה. לעיתים קרובות מכונה “גראנג ‘של האיש המסכן” מכיוון שהוא מקבל את השימוש בשנה השנייה בחביות האלון הצרפתיות היקרות (גראנג’ תמיד משתמש באלון חדש). בימינו מחירו מקומם, אבל זה עדיין משקה מדהים.

בכל מה שקשור ליין ‘אילוף’, למדתי הרבה על איך עץ שונה ישפיע על היין. אני לא יודע למה, אבל אני אוהב שהיין שלי ביליתי באלון צרפתי. עבורי אלון צרפתי מעניק ליין טעם עדין ומבוקר שמרכך את הטאנינים לאורך זמן. בקבוק טוב (20 $ – 30 $ בכסף של היום) מאויש בחביות חדשות צריך להתרכך ולקבל את הטעמים העוריים האלה לאורך השנים.

מצד שני, יין מאלון האמריקני נועז וגדול. מה שהוא יכול לעשות זה באמת לצמצם את הטעם הקשה והצעיר של יין אדום, ולשפר את הטעמים הגדולים והנועזים האלה, שאותן אלון צרפתי היה עושה ‘אחרת’, ולקח יותר זמן לעשות זאת.

אם תתחיל לשים לב לסוגי השיראז שאתה נהנה מהם, תבחין בהבדל בין צרפתית לאמריקאית. בימינו אני יכול לעתים קרובות לדעת מטעום את היין בו נעשה שימוש. ”

קרדיט לחאבייר בפליקר

יש לך שיראז אהוב? האם שמת לב להבדל בטעמים בין יין מאויד צרפתי ואמריקני? איזה אתה מעדיף?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *