ליבו של אוקינאווה: מהם כתמי כוח ואיך אתה מוצא אותם?

ליבו של אוקינאווה: מהם כתמי כוח ואיך אתה מוצא אותם?

ברגע שאתה מגיע לטוקיו אתה מרגיש מהיר אנרגיה. אולי התחושה הזו זו חיי העיר. או אולי יש עוד סיבה רוחנית, הרבה יותר לסנסציה הזו. וזה משהו שלא מוגבל לטוקיו בלבד.

האם הגעת אי פעם למקום והרגשת את הבעיה של נסיעות ארוכות טווח ממך ונעלמת?

כמו מר מיאגי משפשף את ידיו יחד ומרפא את דניאל-סן, כך שהרחובות של טוקיו מעסים את עייפות הנסיעות שלנו ומשאירים אותנו עם עיניים ומוחות בהירים מוכנים להרפתקה.

עד הטיול שלנו לאוקינאווה – המחוז הדרומי ביותר של יפן – תמיד פשוט חשבנו שזה טוקיו – ובכן – טוקיו. אבל זה היה לפני שידענו על כתמי הכוח של יפן. והם נמצאים בכל רחבי הארץ – מהר אסקאידאקה של הוקאידו בצפון למטה לאיים הטרופיים של אוקינאווה.

ואוקינאווה מלא בהם.

אבל מהי נקודת כוח?

נקודת כוח היא מקום של אנרגיה רוחנית שהיפנים האמינו בו וסגדו במשך מאות שנים. המקומיים מאמינים כי למקומות המיוחדים הללו יש תכונות ריפוי שמניעות אותך ומרעננות אותך.

הם מבוססים על עקרונות פנג שואי ונמצאים במקומות שאנשים מרגישים את האנרגיה של כדור הארץ ‘מתנשא’ מהאדמה.

גם הרעיון הזה אינו מוגבל ליפן. מקומות כמו סטונהנג ‘באנגליה ואולורו באוסטרליה אספו מוניטין דומים. תיאוריות של קווי ליי – ‘דרכי אנרגיה’ – עוברות ברחבי העולם בדרך כלל חוצה את ציוני הדרך המשמעותיים הללו.

איפה כתמי הכוח באוקינאווה?

כתמי חשמל הם בדרך כלל במקומות של ערעור טבעי או תכונות טבעיות חריגות. מעיינות צלולים, סלעים מעוצבים מצחיקים, שבילי יער מכוסים אזוב וחזזות, עצים עתיקים, מפלים, סוג כזה.

אוקינאווה – במיוחד צפון האי הראשי – מלא ביופי טבעי. כתמי חשמל קטנים יותר הם בדרך כלל גם במקום בו נמצאים מקדשי Ryukyu ישנים, ולאוקינאווה יש הרבה יותר מקדשים מכל מחוז אחר.

בצפון האי, ושם בילינו הרבה מזמננו, שני כתמי כוח משמעותיים.

Daisekirin Zan

Dasekirin Zan הוא אזור פארק לאומי שמבוסס על קארסט גיר בן 200 מיליון שנה – היחיד ביפן. תצורות הסלע המוזרות, החומה העצומה היוצאת מהיער וההסתכלות על קייפ הדו, הנקודה הצפונית ביותר של אוקינאווה, הופכות את זה לכדאי לבקר.

יש כמה רצועות שמובילות אותך דרך הפארק ומציגות את התכונות המעניינות ביותר. יש אפילו אזור יערות גשם עבים עם עצי בניאן המדהימים לחלוטין.

הכניסה היא 820 ¥ למבוגרים ו- 520 ¥ לילדים בין 4-14.

Falls Falls

המפל הגבוה ביותר של אוקינאווה, חיג’י הוא כבר מקום מיוחד. אבל ההליכה ביער בעקבות הנהר הנושא של המפלים הופכת את המקום הזה אפילו להרבה יותר יפה.

ההליכה לאורך הנהר הופכת לטיפוס כשאתה מתקרב למפלים, ויש מספר טיסות מדרגות שאתה צריך לעלות לפני שתגיע לחיג’י, אך המאמץ אכן משלם דיבידנדים.

הכניסה היא 500 ¥ למבוגרים 300 ¥ לילדים מתחת לגיל 15.

לקבלת רשימה מלאה של כתמי חשמל ידועים עם Google Map Geo-Tags, עיין בפוסט זה ב- Ono Okinawa.

האם יש ‘כוח מיוחד’ במקומות האלה?

אני נוטה לומר כן. ישנם חלקים של אוקינאווה – ושני המקומות האלה במיוחד – שמרגישים שיש להם עוצמה ארצית. אולי זה מכדור הארץ עצמו. אולי זו האנרגיה של כל האנשים שבדקו את יצירת האווירה למקום. נבואה שמגשימה את עצמה.

לא משנה מה זה, בהחלט יש משהו מיוחד באזורים האלה בעולם. למעשה, כשחקרנו את יער העץ הבניאן בדסקרין זאן, לחשה גברת רומנטיקה: “אני באמת לא הייתי מזועזת לראות פיות כאן.”

ההצהרה זעזה אותי קצת; היא אף פעם לא אומרת דבר כזה ונשענת בדרך כלל לעבר הצד הספקני של הדברים. היא גם שונאת עשים כך שהרעיון של אנשים מכונפים קטנים שמתנופפים עליהם לא יהיה בדרך כלל הדיסקו שלה בכלל.

ובכל זאת, יש משהו נפלא בהחלט בכמה מהמקומות האלה. והמקומיים נכנסים לזה בגדול.

כשנסענו סביב האי, מצאנו בית קפה קטן – למעשה מטע קפה ותיקים כמו גם מבשלת בירה – לצד הדרך. דיברנו שם עם הגברת ואמרנו לה איפה היינו.

עיניה נדלקו ובאנגלית שבורה היא שאלה אם הרגשנו משהו במקום הכוח. ברור שהריוקו המקומי מאוד מאמין. זה חלק מהתרבות שלהם שמוענק להם מהעידנים המיסטיים.

ואם זה מספיק טוב עבורם, זה בהחלט מספיק טוב בשבילי.

אם נהנית מהמאמר הזה, עליך לבדוק את הסיפורים האחרים שלנו באוקינאווה כאן.

האם היית אי פעם במקום כוח או איפשהו כמו סטונהנג ‘או אולורו? האם הרגשת את הנוכחות הרוחנית של אמא אדמה או שנשארת ללא תרגום? ספר לנו בתגובות למטה.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *