48 שעות בגרנדה, ספרד – איך לחקור ולאן ללכת

48 שעות בגרנדה, ספרד – איך לחקור ולאן ללכת

שמעתי על גרנדה פעם או פעמיים כי היו לי שני חברים ללמוד שם בחו”ל – חשבתי, “למה גרנדה? אף פעם לא שמעתי על זה. נשמע די אקראי. ”

תמונה מאת Barnyz CC BY-NC-ND 2.0
אחרי סוף השבוע האחרון אני מתבייש. בטח ידעתי על זה מוקדם יותר. גרנדה ואלהמברה הם צורך מוחלט לראות במהלך חייך, ולמרות שזה יכול להיעשות בסוף שבוע בוודאות, אשמח לחזור ולבלות שם הרבה יותר זמן. זוהי עיר המוחזקת בתרבויות מור ותרבויות נוצריות, והיא למעשה מיזוג של סביבה ערבית במגע ספרדי. מדהים לחלוטין.

יצאנו בשעה 8 בבוקר ממדריד בפלאזה דה לוס טורוס באמצעות אוטובוס פרטי. זה היה אידיאלי ליד הכביש המהיר ולכן זה הסיבה שנפגשנו שם. זה היה קצת יותר מנסיעה של 5 שעות. בערך באמצע הדרך עצרנו בתחנת מנוחה ענקית עם כל דבר, החל מאוכל למזכרות. היו להם אפילו מיקרוגל כדי שתוכל לחמם את האוכל שלך.

מיד נכנס לגרנדה, זה נראה כמו כל עיר רגילה. אך ברגע שנכנסים לרחוב הראשי, תוכלו להבחין בקסם ההיסטורי עם ארכיטקטורה מורכבת ורחובות ללא רבב. ברצינות, הרחובות היו כל כך נקיים שכשאתה הולך עליהם אתה מרגיש שאתה הולך להחליק. בדקנו את מלון 4 הכוכבים שלנו, Hotel Macia Condor. זה היה שווה את המחיר, מכיוון שהיה פחות מדקה הליכה לרחוב הראשי בגרנדה – קאל גרן באמצעות דה קולון, וקתדרלת גרנדה. המלך פרדיננד והמלכה איזבל קבורים באתר אחר בעיר, קפילה ריאל, שלא הלכנו לראות. יש סורגי טאפאס לאן שאתה הולך, ואתה לא יכול להשתבש עם אף אחד מהם בגרנדה, במקום מדריד, שם מתה הטאפה החינמית עם בירה קטנה (קאנה).

הלכנו לבר שפרסם עשרה יורו לעשרה טאפאס. רכשתי את זה אחרי שהזמנתי את הבירה שלי. כמה מוטות טאפאס יעשו זאת כפרסום היטב את מה שהם מציעים. אלה ללא סימנים, ככל הנראה רבים יהיו הבר החופשי-עם-א-א-קאנה (הזמנה ראשית “אונה קאנה”, ומחכים לטאפה). עם זאת, יש לשים לב, אתה עלול לחכות זמן מה שספרדים באמת לוקחים את זמנם. אל תשכח לחקור את העיירה וללכת ברחובות הקטנים המכוסים שטיחים וחנויות מלאות תכשיטים מהנים. ורבים חשובים, אל תשכח להתמקח. שאל תמיד את “קואנטו קואסטה?” (כמה?).

לאחר מכן, יצאנו לטיול מודרך של רחובות גרנדה באלבייזין עד לנקודת המבט של סן ניקולה וחזרה למטה. הם שימשו באנגלית ובספרדית. אני ממליץ על זה מכיוון שתלמד הרבה על ההיסטוריה של העיר ממערכת המים העתיקה ועד הנזירות המתפללות 24/7 בכנסייה זעירה שמתחלפת להתפלל עד סוף חייהן. נאלצנו להיכנס בתוך כנסייה קטנה ולראות אותם. ברגע שנמצא בפנים, ניתן לפתח כמה רגשות שונים ויכולים להשתנות מאדם לאדם. זה באמת משהו לחזות.

מפלאזה דה סן ניקולה, תוכלו לראות את אלמברה מרחוק שהיא עוצרת נשימה לחלוטין וכדאי לבלות בו. ראיית החלק הזה של גרנדה תחילה תכוון אותך ברקע לבדיקת האלהמברה למחרת. ההליכה חזרה לעיר הייתה סיום טוב לטיול כאשר לקחנו את פאסאו דה לוס טריסטס הצפוף והאנרגטי ובסופו של דבר היו בראש עיריית פלאזה, שם היו הרבה יותר סורגי טאפאס. מומלץ לא לאכול ארוחת ערב, אלא ללכת לבר קפיצה, מכיוון שלכל בר יש משהו שונה להציע, וזה ממש זול (בערך 1-2 יורו עבור אונה קאנה).
בסביבות השעה 21:00 חזרנו לאלבייזין כדי לצפות במופע פלמנקו של Gypsie במערות ההיסטוריות שלהם. זה היה 18 יורו וצורך לראות. יש כמה מקומות שונים לצפייה, וזה שהלכנו אליהם היה זמברה גיטנה. רק וודא שהוא נמצא בקובה ולא באולם קונצרטים ותהיה מוגדר. זו הייתה חוויה אותנטית ואינטימית, והאם הזכרתי את הסנגריה החינם?

פרשנו חזרה למלון וזה התקרר. זה היה סוף אוגוסט. נחנו ויצאנו מהדיסקוטק באותו לילה ואחרי שקיבלנו מספר המלצות מחברים שביקרו, קיבלנו החלטה על קלאב מיי ווסט. זה היה זול מאוד לפצל את המונית בין ארבעה, ועשרה יורו להיכנס עם שני משקאות חינם (קיבלתי שני מוג’יטוס, יאם). היו מקומות פנים וחוץ. הספרדים נשארים בחוץ מאוחר, יצאנו בסביבות השעה 4:30 בבוקר, אך הם בדרך כלל בחוץ עד 07:00.

במלון היה מזנון ארוחת בוקר חינם. אל תחמיצו את האוכל הספרדי הקלאסי, “טורטיה דה פטאטס.” זה בסיסי ופאן מטוגן אבל כל כך טוב.

יצאנו לאוטובוס לאלהמברה. וודא שיש לך כרטיסים לפני הזמן – הקבוצה שלנו דאגה לזה וזו תהיה חוויה שונה עבור אלה בעצמם. תן לעצמך שעתיים עד ארבע שעות לגני הארמון ולג’נרלף. הסתובב לאט וקח את הכל פנימה, אבל אל תאחר לזמן המתוכנן של ההזדמנות שלך לראות את ארמון אלמברה, Nazares Palacios. ישנם גם אתרים אחרים לראות כמו בתי המרחץD ארמון אחר שתוכלו לעבור במהירות.

זה היה סוף השבוע הכי טוב שלי עד כה בספרד. אמא שלי במולחת הייתה כל כך שמחה לטיול שלי, מכיוון שזה המקום האהוב עליה בכל הארץ. כשמישל אובמה ביקרה, הם סגרו עבורה את כל המקום. אל תחמיץ את פנינה זו של עיר כשתספרד!

טיפ נוסף: בדוק את PlumGuide עבור מיטב בתי החג והשכירות החג בספרד.

על הכותב

דפנה היא סטודנטית והרפתקן שנולד וגדל טקסס המתגוררת כיום במדריד. היא אוהבת לחקור על ידי ראיית הפרקטיקות הירוקות ואת מושגי הבריאות הסביבתית בכל עיר, לקחת את התחבורה הציבורית שיש לכל עיר להציע ולמצוא אוכל שרק המקומיים יודעים עליו. דפנה היא גם מעריץ ענק של בירת מלאכה. דפנה נהנית גם היא לתומך גדול בנסיעות לבדה. כשהיא לא רצה או רוכבת על האופניים שלה, היא אוהבת לריקוד חברתי-סלסה, דו-שלביות במדינה, וואלס ועוד-כל מה שקיים בעיר שהיא נמצאת בה.

האם אתה בפינטרסט? הצמיד את אלה!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *